Son Tarih 1 Aralık zamlanacak

Son Tarih 1 Aralık zamlanacak

Türkiye'nin gündemi her alanda peş peşe gelen zamlar... Bu zamlardan araç lastikleri de payına düşeni fazlasıyla aldı... Bayilere giden sürücüler şok geçirdi. Araç sahipleri, akaryakıt, trafik sigortası, kasko, muayene ücreti ve motorlu taşı vergisinin yanı sıra kış lastikleri için de binlerce TL ödemek zorunda kalıyor.

04 Aralık 2022 - 00:15

1 Aralık'tan itibaren araçlarda kış lastiği zorunlu oldu. Geçen yıl en pahalısı 577 TL olan bir adet kış lastiği bu yıl 1175 liraya yükseldi. 4 adet en ucuz kış lastiği vatandaşa yaklaşık 5 bin liraya mal oluyor.

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, ‘'Kış lastiği fiyatında, geçtiğimiz yıla göre yüzde 100'ün üzerinde artış var'' dedi.

Bulut, “Geçen yıl en ucuzu 577 TL olan kış lastiği bu yıl 1175 TL oldu. Bir diğer markanın kış lastiği geçen yıl 531 TL iken bu yıl 1195 liraya yükseldi. 4 kış lastiği vatandaşa yaklaşık 5000 TL'ye mal oluyor. Ticari araçlarda 1 Aralık-1 Nisan tarihleri arasında kış lastiği zorunluluğu var. Buna uymayan sürücülere 776 TL trafik cezası kesiliyor'' dedi.

İktidarın “Vatandaşı enflasyona ezdirmedik” sözlerini de hatırlatan Bulut, “Arabası olanlar kontağı çevirmeye korkuyor. Araç sahipleri benzin, mazot, trafik sigortası, kasko, muayene ücreti, vergi derken 1 Aralık tarihinden de korkar oldu. 1 Aralık, ekstra masraf demek. Lastik otellerinin fiyatı da geçen seneye göre 2 kat arttı. Geçen yıl 110 TL olan sezonluk lastik otellerinin fiyatı 250 oldu” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Usta oyuncuyu kaybettik
Usta oyuncuyu kaybettik
Ahmet Kural
Ahmet Kural