Somer Şef

Masterchef Türkiye 2020 TV 8 ekranlarında yeni dönemiyle başladı. Birçok kişi tarafından ilgi ile izlenen yarışma programının en çok dikkati çeken isimlerinden bir tanesi olan ise Somer Sivrioğlu oldu. 49 yaşında olan Somer Şef, Türk yemeklerini tanıtmak için Avusturya’ya gitti ve boşandığı eşi Aslı Sivrioğlu ile de orada tanıştı. Somer Sivrioğlu’nun Deniz ve Derin adında iki çocuğu var.

07 Ekim 2020 - 22:56

MasterChef 2020 jüri koltuğunda oturan Somer Sivrioğlu, 25 Mayıs 1971 tarihinde dünyaya gelmiştir. 1995 senesinde akademik kariyer için Avustralya’ya giden Sivrioğlu, master yaparken şeflik kariyerine adım atmıştır. Bir süre restoran zincirlerinde yöneticilik yaptıktan sonra Sydney’de menüsünde bir çok meze ve klasik Türk mutfağına ait lezzet bulunan bir restoran açmıştır.

Misafir jüri olarak Türk mutfağını tanıtmak için MasterChef Avustralya’da yer almıştır. 2015 senesinde Türk mutfağını sevdirmek için bir kitap hazırlayan Sivrioğlu, 2001 senesinde Aslı Sivrioğlu ile hayatını birleştirmiştir.

Somer Sivrioğlu, 2 çocuk babasıdır. Çift daha sonra boşanmıştır. Somer Sivrioğlu, MasterChef Türkiye’de de jüri üyeliği yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mhp içinde oldu
Mhp içinde oldu
Ana Haber Sunucusu
Ana Haber Sunucusu