Papaza doğrulur

Papaza doğrulur

Papaz, ö-lmek üzere olan adamın üzerine eğilir: “Öte tarafa uçmak üzeresin, şeytanı ve onun kötülüklerini lanetle.” Adamdan ses çıkmaz. Papaz sabırlıdır: “Ö-lmeden önce şeytanı ve onun kötülüklerini lanetle.” Yine ses yok. Papaz s-inirlenmiştir, ses tonunu yükseltir:

28 Eylül 2022 - 14:03

Evladım, neden ş-eytanı ve kötülüklerini l-anetlemiyorsun?” Adam, yattığı yerden hafifçe doğrulur: Kusura bakma peder, nereye gideceğimi bilmeden kimse hakkında yorum yapmak istemiyorum.”


Bonus Hikaye

Çinlinin biri iş için Türkiyeye gelir . Yanında da tercümanı vardır . Kalacakları otele giderken yolda k-aza geçirirler ve tercüman ö-lür , çinli işadamı ise a-ğır y-aralı olarak hastaneye kaldırılır . Aradan biraz zaman geçer ve adam k-efeni yırtmıştır..
Doktor Temel de kontrol için çinlinin odasına gider çinliye yaklaşır ve yanındaki raporları alıp okumaya başlar . Bu sırada çinli çhan çhin çhun der . Temel anlamaz ve tekrar etmesini ister , çinli biraz daha bitkin bir ses tonuyla çhan çhin çhun der . Ama doktor Temel yine bişey anlamaz lütfen ne demek istediğinizi anlayamadım tekrarlar mısınız der .


Çinli son bir gayret çhan çhin çhun der ve ölür . Temel bunun üzerine Çinliler akıllı adamlardır sanırım ö-leceğini anladı ve bana parasını sakladığı yeri söyledi der ve hemen bir tercüman bularak Çinlinin kendisine söylediğini tekrar eder . Tercüman Türkçeye çevirir : – nefes borusunun üzerine basıyorsun nefes alamıyorum … :))))

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Emekliye Hayırlı Olsun Çifte Maaş
Emekliye Hayırlı Olsun Çifte Maaş
Binlerce kişi işsiz kaldı
Binlerce kişi işsiz kaldı